Warto odwiedzić

Ten, kto przyjechał do Szkocji mówi, że...

Zamki i inne zabytki Szkocji

Zjednoczone Królestwo składa się z kilk...

Największe dumy Szkocji

Szkocja może być dumna z atrakcji, jakie proponuje turystom. Znajduje się tu wiele pięknych miejsc...

Szkockie jeziora

Szkocja ma tak wiele do zaoferowania turystom, że trudno jednoznacznie stwierdzić, który rodzaj atr...

Zamki i inne zabytki Szkocji

Zjednoczone Królestwo składa się z kilku mniejszych królestw, z których każde jest wyjątkowe. Na sz...

Wakacje w Szkocji

Wczasy w pięknej Szkocji na pewno nie będą nudne. Znajduje się tam tak wiele atrakcji, że każdego d...

Zakochać się w Szkocji

Szkocja jest piękną krainą, położoną na wyspie Zjednoczonego Królewska Wielkiej Brytanii i Irlandii...

Ten, kto przyjechał do Szkocji mówi, że nie ma ona sobie równych w porównaniu z jakimkolwiek innym europejskim krajem.

Skąd takie opinie? Dlaczego się one tak regularnie powtarzają?

Żeby znaleźć prawdziwą odpowiedź, trzeba wybrać się do tego państwa i przekonać na własnej skórze, o czym mówią zakochani w Szkocji podróżnicy. Przede wszystkim wiele tu terenów zielonych, zadbanych choć starych - zamków, uroczysk, wrzosowisk. Pejzaże sprawiają, że czuć niesamowitą atmosferę miejsca, rodem z romantycznych poematów grozy.

Więcej…

Do Edynburga, jako że leży na terenie Wielkiej Brytanii, najwygodniej dotrzeć samolotem. Przede wszystkim sama podróż trwa znacznie krócej niż gdyby jechać jakimkolwiek innym środkiem transportu.

W porównaniu do autokaru, w którym przychodzi spędzić dwie doby oraz przebyć promem kanał La Manche i nieraz spędzić wiele czasu na granicy, do Szkocji da się dolecieć bez problemu w około trzy godziny.

Więcej…

Szkoci należą do najbardziej praktycznych narodów europejskich.

Poza kwestiami domniemanego skąpstwa, mieszkańcy mają zdroworozsądkowe i jednocześnie bardzo wesołe podejście do życia. Są pełni wigoru, lubią rozmawiać. Czasem przypisywana jest im też ksenofobia, zdecydowanie lepiej pasuje jednak do nich określenie przywiązanych do tradycji, co jest mylone czasem z niechęcią do przedstawicieli innych nacji.

Więcej…
Klimat w Szkocji

Klimat Szkocji z jednej strony łagodny, co oznacza, że nawet w czasie najchłodniejszych miesięcy zimowych takich jak grudzień, styczeń, luty często nie spada śnieg ani nie ma mrozów, ale jednocześnie również i w lecie nie bywa zbyt gorąco.

Ponadto miasto zlokalizowane jest pomiędzy górami oraz oceanem, przez co mieszkańcy zmagają się na co dzień z wiatrem.

Nieraz siąpi niewielki deszcz. Tego typu jednak warunki atmosferyczne dodają Edynburgowi uroku, a po pewnym czasie nawet przestaje się na nie zwracać jakąkolwiek uwagę.

 

Czytaj dalej:
Skye i Wyspy Zachodnie

Malownicza Szkocja to kuszący cel turystycznych wypraw. Ci, którym marzą się wycieczki po najpiękniejszych zakątkach tego kraju, koniecznie powinni odwiedzić Skye i Wyspy Zach

Średniowieczny zamek edynburski

Szkocja jest wspaniałym krajem, na terenie którego nie brak ciekawych zabytków. Wiele z nich znajduje się na terenie miasta, które od lat z dumą pełni rolę stolicy. Edynburg t

Muzeum Szkocji w Edunburgu

Szkocja, a przede wszystkim jej stolica, to atrakcyjny cel wycieczki dla każdego miłośnika historii i pięknych zabytków. Biura podróży doceniają piękno tego kraju, a wycieczki

  Szkocja ojczyzna Williama Wallace`a

  Szkocja większości ludziom kojarzy się z dudami, whisky, spódnicami w kratę, a od 1995 roku także ze sły...

  Wielka Brytania dla turystów

  Wielka Brytania jest chętnie odwiedzana przez turystów, i nic w tym dziwnego. Liczne atrakcje, różnorodn...

  Atrakcje w Anglii

  Sama Anglia potrafi zaskoczyć turystów swą różnorodnością. Najczęściej odwiedzany jest Londyn, w którym...

  Skye i Wyspy Zachodnie

  Malownicza Szkocja to kuszący cel turystycznych wypraw. Ci, którym marzą się wycieczki po najpiękniejszych zakątkach tego kraju, koniecznie powinni odwiedzić Skye i Wyspy Zachodnie. Dlaczego ten obszar jest tak atrakcyjny? Co można zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie?

  Skye i Wyspy Zachodnie stanowią jeden z najbardziej malowniczych zakątków, jakim może się pochwalić Szkocja. Ten wyjątkowy archipelag to szereg wysp o zróżnicowanej wielkości, które swym urokiem przyciągają turystów z całego świata.

  Więcej…
  Średniowieczny zamek edynburski

  Szkocja jest wspaniałym krajem, na terenie którego nie brak ciekawych zabytków. Wiele z nich znajduje się na terenie miasta, które od lat z dumą pełni rolę stolicy. Edynburg to tak ciekawe obiekty, jak gmach parlamentu czy też wspaniała zabudowa Nowego Miasta.

  Najważniejszym celem wycieczki na teren tego miasta jest jednak zamek, który dumnie wznosi się nad miastem. Biura podróży chętnie umieszczają ten obiekt w programach swych wycieczek po szkockich miastach, a chętnych na jego zwiedzenie nie brakuje.

  Więcej…
  Muzeum Szkocji w Edunburgu

  Szkocja, a przede wszystkim jej stolica, to atrakcyjny cel wycieczki dla każdego miłośnika historii i pięknych zabytków. Biura podróży doceniają piękno tego kraju, a wycieczki do takich miast, jak wspaniały Edynburg, cieszą się coraz większą popularnością.

  Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na turystów? Czym może się pochwalić Szkocja na terenie miasta, które stało się jednym z ważniejszych kierunków podróży? Edynburg to Nowe Miasto, które przyciąga gregoriańską architekturą. To jednocześnie pełna zabytków starówka, na terenie której można zobaczyć wiele perełek średniowiecznej architektury.

  Więcej…

  Gdzie nocować?

  Pod względem noclegów stolica Szkocji jest bardzo zróżnicowana. Jak wszędzie, da się znaleźć noclegi zarówno o najwyższ...

  Noclegi

  Spacerując po znajdujących się w Edynburgu uliczkach, każdy będzie miał możliwość poczucia niepowtarzalnego klimatu mia...