Warto odwiedzić

Ten, kto przyjechał do Szkocji mówi, że...

Gdzie nocować?

Pod względem noclegów stolica Szkocji j...

Ten, kto przyjechał do Szkocji mówi, że nie ma ona sobie równych w porównaniu z jakimkolwiek innym europejskim krajem.

Skąd takie opinie? Dlaczego się one tak regularnie powtarzają?

Żeby znaleźć prawdziwą odpowiedź, trzeba wybrać się do tego państwa i przekonać na własnej skórze, o czym mówią zakochani w Szkocji podróżnicy. Przede wszystkim wiele tu terenów zielonych, zadbanych choć starych - zamków, uroczysk, wrzosowisk. Pejzaże sprawiają, że czuć niesamowitą atmosferę miejsca, rodem z romantycznych poematów grozy.

Więcej…

Do Edynburga, jako że leży na terenie Wielkiej Brytanii, najwygodniej dotrzeć samolotem. Przede wszystkim sama podróż trwa znacznie krócej niż gdyby jechać jakimkolwiek innym środkiem transportu.

W porównaniu do autokaru, w którym przychodzi spędzić dwie doby oraz przebyć promem kanał La Manche i nieraz spędzić wiele czasu na granicy, do Szkocji da się dolecieć bez problemu w około trzy godziny.

Więcej…

Fiordy są jedną z największych atrakcji turystycznych Norwegii, ale również Szkocji. To one przyciągają miłośników pięknych, a jednocześnie surowych krajobrazów. Te długie, otoczone stromymi zboczami gór zatoki morskie wcinają się w głąb lądu, co daje niesamowity efekt.

Na ich stromych zboczach dość skromnie rozwinęło się osadnictwo oraz przemysł, dzięki czemu do dziś tereny te mają wyjątkową wartość pod względem krajobrazowym.

Więcej…
Klimat w Szkocji

Klimat Szkocji z jednej strony łagodny, co oznacza, że nawet w czasie najchłodniejszych miesięcy zimowych takich jak grudzień, styczeń, luty często nie spada śnieg ani nie ma mrozów, ale jednocześnie również i w lecie nie bywa zbyt gorąco.

Ponadto miasto zlokalizowane jest pomiędzy górami oraz oceanem, przez co mieszkańcy zmagają się na co dzień z wiatrem.

Nieraz siąpi niewielki deszcz. Tego typu jednak warunki atmosferyczne dodają Edynburgowi uroku, a po pewnym czasie nawet przestaje się na nie zwracać jakąkolwiek uwagę.

 

Czytaj dalej:
Skye i Wyspy Zachodnie

Malownicza Szkocja to kuszący cel turystycznych wypraw. Ci, którym marzą się wycieczki po najpiękniejszych zakątkach tego kraju, koniecznie powinni odwiedzić Skye i Wyspy Zachodnie. Dlaczego ten obszar jest tak atrakcyjny? Co

  Szkocja ojczyzna Williama Wallace`a

  Szkocja większości ludziom kojarzy się z dudami, whisky, spódnicami w kratę, a ...

  Gdzie nocować?

  Pod względem noclegów stolica Szkocji jest bardzo zróżnicowana. Jak wszędzie, da się znaleźć noclegi zarówno o najwyższ...

  Noclegi

  Spacerując po znajdujących się w Edynburgu uliczkach, każdy będzie miał możliwość poczucia niepowtarzalnego klimatu mia...